Latin American Regional Tournament
Yauco, Puerto Rico
July 5 - 12

Pool A Pool B
Tati Lugo LL
Yauco, Puerto Rico
4 - 1 Aguadilla Municipal LL
Aguadilla, Puerto Rico
2 - 2
Bonaire LL
Bonaire, NA
1 - 4 Comfenalco LL
Cartagena, Colombia
2 - 2
Alvin Mcbean LL
Saint Thomas, USVI
2 - 3 Aruba North LL
Oranjestad, Aruba
3 - 1
Coquivacoa LL
Maracaibo, Zulia, Venezuela
3 - 2 Saint Maarten LL
Phillisburg, Saint Maarten, NA
0 - 4
Antonio Concepcion LL
Moca, Dominican Republic
1 - 4 Tomas Munoz LL
Panama City, Panama
3 - 1
Pabao LL
Willemstad, Curacao, NA
4 - 1    
Saturday
7/5/08
Sunday
7/6/08
Monday
7/7/08
Tuesday
7/8/08
Wednesday
7/9/08
Game 1
11:00 am

Aguadilla,
Puerto Rico
0
vs.
Aruba 10

Game 3
9:30 am

Aruba  0
vs.
Panama  3

Game 8
9:30 am

Colombia  12
vs.
Saint Maarten 4

Game 13
9:30 am

Aruba 35
vs.
Saint Maarten 2

Game 18
9:30 am

Bonaire 4
vs.
US
Virgin Islands
7

Game 2
2:30 pm

Yauco,
Puerto Rico 
5

vs.
US Virgin Islands  2

Game 4
12:30 pm

Bonaire  2
vs.
Curacao 12

Game 9
12:30 pm

US Virgin Islands 0
vs.
Curacao  16

Game 14
12:30 pm

US Virgin Islands  5
vs.
Venezuela  10

Game 19
12:30 pm

Saint Maarten 0
vs.
Panama  10

  Game 5
12:30 pm

US Virgin Islands 6
vs.
Dominican  1
Republic  

Game 10
12:30 pm

Bonaire 0
vs.
Venezuela  12

Game 15
12:30 pm

Dominican  7
Republic 
 
vs.
Curacao  13

Game 20
12:30 pm

Colombia  4
vs.
Aruba  16

  Game 6
3:30 pm

Aguadilla,  9
Puerto Rico
 
vs.
Saint Maarten  0

Game 11
3:30 pm

Aguadilla,
Puerto Rico
2
vs.
Panama  6

Game 16
3:30 pm

Aguadilla,
Puerto Rico
  9
vs.
Colombia  5

Game 21
3:30 pm

Venezuela 17
vs.
Dominican
Republic  
3

  Game 7
7:00 pm

Yauco,   3
Puerto Rico

vs.
Venezuela  1

Game 12
7:00 pm

Yauco,
Puerto Rico 
17

vs.
Dominican
Republic 
  12

Game 17
7:00 pm

Yauco,
Puerto Rico
7
vs.
Bonaire  10

Game 22
7:00 pm

Yauco,   4
Puerto Rico
vs.
Curacao  2

Thursday
7/10/08
Friday
7/11/08
Saturday
7/12/08
Game 23
9:30 am

Colombia  6
vs.
Panama  5


Game 26
Consolation Game
9:30 am

Venezuela  5
3rd Place Pool A
vs.
 Aguadilla,  6
Puerto Rico
 
3rd Place Pool B

Game 29
Third Place Game
10:30 am

 Panama  0
Loser Semi-Final Game 1
vs.
Aruba  11
Loser Semi-Final Game 2

Game 24
12:30 pm

Bonaire 4
vs.
Dominican 6
Republic  

 

Game 27
Semi-Final Game 1
12:30 pm

Curacao  9
2nd Place Pool A
vs.
 
Panama  3
1st Place Pool B

 

Game 30
Championship Game
1:30 pm

Curacao  11
Winner Semi-Final Game 1
vs.
Yauco,   2
Puerto Rico

Winner Semi-Final Game 2

Game 25
12:30 pm

Venezuela 0
vs.
Curacao  10

Game 28
Semi-Final Game 2
3:30 pm

Yauco,   6
Puerto Rico

1st Place Pool A
vs.
Aruba  5
2nd Place Pool B

Curacao advances to the Junior League Baseball World Series.



2008, Little League Baseball Incorporated
Please direct comments about this website to webmaster@littleleague.org.